Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł Roman Trojnacki, wielki i wspaniały człowiek, kolega redakcyjny. Osoba od początku zaangażowana w tworzenie portalu. Romku na zawsze w naszej pamięci!!!

O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujemy.

Całe życie związany z Mielcem, gdzie pracował w latach 1972 – 2013 w WSK Mielec jako ślusarz, monter płatowców, ślusarz – blacharz. Zainteresowania artystyczne ujawnił w wieku 12 lat, kiedy zaczął pisać pierwsze wiersze. Oprócz pracy zawodowej chodził na zajęcia plastyczne i interesował się fotografią. W wolnych chwilach zajmował się grawerstwem artystycznym i pracą z komputerem.

Od 2000 r. zaczął tworzyć artystyczne kartki i pocztówki. Jest mieleckim fotoreporterem, utrwalającym piękno naszego miasta i wszelkie imprezy w nim organizowane. Rejestrował wystawy, spotkania, uroczystości, organizowane przez Klub Środowisk Twórczych i Mielecką Grupę Literacką Słowo TMZM im. Władysława Szafera w Mielcu.

Brał udział w plenerach, wycieczkach oraz spotkaniach wyjazdowych. Współpracował z Teatrem Rozmaitości w Mielcu, projektował plakaty oraz zdjęcia na spektakle dla dzieci i dorosłych. Tworzył fotoalbumy z wydarzeń rodzinnych i imprez kulturalnych.

W roku 2011 do wizerunku patronki miasta Mielca Matki Bożej Nieustającej Pomocy dodał herb z flagami miasta, dzięki czemu powstały różne kompozycje Matki Bożej Mieleckiej. Był fotografem prezentującym na portalach internetowych imprezy teatralne i muzyczne w SCK w Mielcu. Brał udział w poszukiwaniach szczątków samolotu B-25 C, a zdjęcia z tych poszukiwań publikowane są na stronie w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Brał udział w poszukiwaniach V-2. Był znanym dokumentalistą wydarzeń naszego miasta.

Za całokształt pracy artystycznej Zarząd TMZM przyznał Romanowi Trojnackiemu nagrodę. Na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym TMZM dnia 25.03.2017 roku otrzymał podziękowania za redagowanie kroniki Towarzystwa, za nowoczesne, reporterskie relacjonowanie wydarzeń ze spotkań, imprez, wycieczek, i codziennej działalności TMZM.

Z inicjatywy Zarządu TMZM minister kultury i ochrony dziedzictwa narodowego przyznał Romanowi Trojnackiemu Odznakę Honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ.

Aktualności

Leave a Comment