Muszla koncertowa w Połańcu

Na obrzeżu miasta Połaniec, znajduje się nowoczesna muszla koncertowa. Jest to budowla pokaźna, wielkości dużej stodoły. Położona jest na ogrodzonej działce o powierzchni 0,5 ha. Do tej działki przylega ozdobny park o pow. 1,5 ha.  Wielkość działki   ( na której jest muszla ) jest uzasadniona, gdyż znajdują się na niej nie tylko siedzenia, ale także jest miejsce na punkty tzw. małej gastronomii i stoliki do konsumpcji.  W przylegającym parku znajdują się drzewa i krzewy ozdobne, a między nimi ławeczki i chodniki.

Lokalizacja całego kompleksu rekreacyjnego jest dobrze przemyślana, gdyż znajduje się on z dala od budynków mieszkalnych, co powoduje, że odbywające się tu koncerty nie zakłócają spokoju mieszkańcom.

Nasilenie różnego rodzaju imprez i koncertów przypada na miesiąc maj, kiedy to obchodzone są „ Dni Połańca”.

Obiekt cieszy się dużym powodzeniem. Przybywają tu licznie nie tylko mieszkańcy Połańca, ale także ludność z sąsiednich miejscowości i z drugiej strony Wisły.

Dzieło jakiego dokonał miejscowy samorząd, nie jest obliczone na sukces wyborczy burmistrza, ale na służenie wielu pokoleniom tego miasteczka. Inne miasta i gminy mogą brać przykład z pomysłowości i operatywności tutejszego samorządu.

Przy okazji chciałem wspomnieć, że w tej chwili w Połańcu trwa przebudowa i rozbudowa pływalni. Otwarcie zmodernizowanego obiektu przewidziane jest na miesiąc lipiec.

Kazimierz Tarapata

Aktualności

Leave a Comment