Damian Holecki podczas X Parady Konnej w Żarówce

Damian Holecki – piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pianista – wystąpi z towarzyszeniem zespołu podczas jubileuszowej X Parady Konnej w Żarówce.

Artysta doskonale znany jest na rynku muzycznym od kilkunastu lat. Jego utwory rozgrzewały listy przebojów różnych stacji muzycznych i telewizyjnych, głównie TVS. Piękne, romantyczne piosenki skomponowane w ostatnich latach przez Damiana Holeckiego traktują o miłości, przyjaźni, marzeniach i skłaniają do refleksji nad życiem. Jako pierwszy śląski wokalista został nagrodzony w 2013 roku przez ZPAV złotą płytą za potrójny album, „Złote przeboje” Damiana Holeckiego, zawierający 37 piosenek na dwóch płytach CD i wizualny zapis koncertu na DVD.

Największe jego przeboje to między innymi: „Złote kasztany”, „Czerwone róże”, „Być w siódmym niebie”, „Jak Chopin” , „Ja szukam Ciebie”, „Jesteś Aniołem, moim”, „Dla Ciebie jestem”, „Tysiąc czerwonych róż”. W swoim repertuarze ma również piosenki biesiadne i stare polskie szlagiery (np. „Odrobinę szczęścia w miłości” czy „Do Ciebie mamo”) oraz covery światowych przebojów m.in. „La Paloma” „ The Last Walz”, „Vivo per lei” czy „Alleluja”.

W 2016 roku wydał świetną płytę pt. „Na zawsze razem”. Na początku 2018 r. został po raz drugi w karierze „Najlepszym Wykonawcą Roku Listy Śląskich Szlagierów”. Prowadzi autorski program „Muzyczny Kącik Damiana Holeckiego” w Telewizji TVS.

W gminie Radomyśl Wielki wystąpił z koncertem w 2013 r. podczas Dożynek Gminnych w Dulczy Małej oraz uświetnił obchody 25-lecia Samorządu Gminy w 2015 r.

Aktualności

Leave a Comment