Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim zakończyła projekt „The British Royal Family”

W kwietniu w Szkole Podstawowej w Radomyślu Wielkim odbywały się nietypowe lekcje języka angielskiego. Uczniowie wzięli udział w zajęciach otwartych o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Ich celem było poszerzenie wiedzy na temat królowej Elżbiety II i jej męża księcia Filipa, ich dzieci, wnuków i prawnuków.

W masce

– Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o członkach rodziny królewskiej oraz o Pałacu Buckingham. Podczas tych lekcji wykorzystałam prezentacje multimedialną, w której przedstawiłam członków brytyjskiej rodziny królewskiej, zaprezentowałam Pałac Buckingham oraz podzieliłam się z uczniami ciekawostkami i nieznanymi faktami na temat królowej – przekazuje Barbara Żala.

– Zarówno uczniowie jak i nauczyciele byli mile zaskoczeni, gdyż lekcję przeprowadziłam w oryginalnej masce królowej Elżbiety II, a na zakończenie lekcji uczniowie i zaproszeni nauczyciele wypili tradycyjną herbatkę i poczęstowali się ciastkiem przy pięknie nakrytym stole w towarzystwie „królowej” – dodaje.

Kartki na urodziny

21 kwietnia to urodziny królowej Elżbiety. Z tej okazji uczniowie wykonali własnoręcznie kapelusze, wzorując się na kapeluszach, które nosi królowa Elżbieta. Każdemu uczniowi zostały zrobione zdjęcia, które wraz życzeniami oraz 165 kartkami własnoręcznie wykonanymi przez uczniów zostały wysłane do Pałacu Buckingham.

List od księcia Williama i księżnej Kate

– W tym samym czasie otrzymaliśmy list z Pałacu Kensington od księcia Williama i księżnej Kate. Ich Książęce Wysokości podziękowali za życzenia i serdecznie pozdrowili naszych uczniów. Jest już to kolejny list, który nasi uczniowie otrzymali od członków brytyjskiej rodziny królewskiej, a planujemy pisać następne. Serdecznie dziękuję za pomoc w realizacji projektu dyrektor Małgorzacie Labak i Małgorzacie Chmurze – mówi Barbara Żala.

Aktualności

Leave a Comment