Kolejne inwestycje i sprzęt dla mieleckiego Szpitala Specjalistycznego

W piątek 9 marca pełniący obowiązki prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos uczestniczył w otwarciu Oddziału Chirurgii Naczyniowej, Pracowni Tomografii Komputerowej oraz Pracowni RTG w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Fryderyk Kapinos wspólnie z wojewodą Ewą Leniart, posłem na Sejm Wojciechem Buczakiem, wicemarszałkiem Podkarpacia Stanisławem Kruczkiem, starostą powiatu mieleckiego Zbigniewem Tymułą i dyrektorem szpitala  Leszkiem Kwaśniewskim dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, która jest zwieńczeniem kolejnych bardzo ważnych inwestycji zrealizowanych w mieleckiej lecznicy.

Wymiana sprzętu do Pracowni Tomografii Komputerowej kosztowała ponad 2,4 mln złotych. Modernizacja pomieszczeń na potrzeby drugiego na Podkarpaciu Oddziału Chirurgii Naczyniowej zamknęła się kwotą ponad miliona złotych. Tyle samo kosztował nowy cyfrowy rentgen śródoperacyjny dofinansowany przez samorząd miejski kwotą 550 tys. zł.

Gratuluję dyrekcji szpitala i władzom powiatu realizacji tak potrzebnych inwestycji, które powinny przyczynić się do dalszego podniesienia jakości usług medycznych dla naszych mieszkańców i pacjentów mieleckiego szpitala – powiedział Fryderyk Kapinos.

Aktualności

Leave a Comment