Wilczym tropem

Uczniowie z radomyskiej podstawówki uczestniczyli w pierwszym w Radomyślu Wielkim „Biegu Tropem Wilczym” oddając w ten sposób cześć polskim żołnierzom, walczącym o wolną Polskę.

W Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego od 2015 roku organizowane są akademie upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych w ramach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963. Uczniowie poprzez udział w akademiach, włączając się w prezentacje multimedialne oraz quizy uczą się historii swojej ojczyzny.

Rok 2018 Sejm uchwalił przez aklamację – rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Włączając się w ten Jubileusz, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego wzięli udział w imprezie poświęconej pamięci Żołnierzom Wyklętym. Oprócz uroczystej akademii uczestniczyli w biegu o długości 1963 metrów. Jest to symboliczny odcinek upamiętniający  datę śmierci Józefa Franczaka ps. ,,Lalek”, ostatniego skazanego na śmierć żołnierza walczącego o wolną Polskę. Uczniowie poprzez udział w pierwszym w Radomyślu Wielkim „Biegu Tropem Wilczym” oddali cześć polskim żołnierzom, walczącym  o wolną Polskę.

W biegu uczestniczyło 110 uczniów z klas IV a, IV b, V a, V b, VI a, VI b VII a i VII b wraz z wychowawcami. Po ukończeniu biegu uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie czekały na nich cieplutkie drożdżówki oraz soczki. Każdy uczestnik biegu został nagrodzony medalem upamiętniającym nasz bieg.

Pani Dyrektor mgr Małgorzacie Labak, nauczycielom oraz pracownikom obsługi szkoły za wsparcie podczas realizacji tego projektu, za pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy. Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów, za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych działań mających na celu szeroko rozumianą edukację: Jolancie Pytce, Małgorzacie Stachowicz, Marzenie Kużdżał, Beacie Wilk i Aleksandrze Oleksiak, właścicielkom apteki „Witaminka”; Arturowi Pytce, właścicielowi firmy „Pytka”; Alinie i Feliksowi Jaje, właścicielom firmy „Martika”; Arturowi Pytce i Arturowi Kużdżałowi, właścicielom sklepu „Mrówka”; Krzysztofowi i Pawłowi Kużdżałom, właścicielom Firmy Transportowej; Piotrowi Gerze, właścicielowi firmy „Hydro Instal”; Adamowi Laskowi, właścicielowi firmy „Laspol”; Piotrowi i Kazimierzowi Żalom, właścicielom firmy „Pika”; Andrzejowi Krzystyniakowi – Akpol Przedsiębiorstwo Wielobranżowe; Markowi Adamowiczowi – firma transportowa Mark-Trans; państwu Furgał – właścicielom sklepu „Groszek” w Radomyślu Wielkim.

„Im dajesz więcej tym, większym się stajesz.

Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować.

Bowiem dawać to nie znaczy tracić.”

Antoine de Saint Exupery

Imprezę przygotowały: Barbara Żala i Małgorzata Chmura.

Aktualności

Leave a Comment