Drugi Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Urząd Miejski i Parafię Św. Mateusza w Mielcu

W sobotę 6 stycznia 2018 roku pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” ponownie ulicami miasta przeszedł wielobarwny Orszak Trzech Króli.

Cieszy mnie niezmiernie fakt, że po raz drugi mogliśmy się spotkać podczas święta Trzech Króli i obchodzić tę wspaniałą uroczystość. Myślę, że ta stara tradycja zagości już na stałe w naszym mieście i w naszych sercach – powiedział Wykonujący Zadania i Kompetencje Prezydenta Miasta Mielca Jan Myśliwiec, który wraz z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem złożył uczestnikom Orszaku życzenia udanego świętowania i wszelkiej pomyślności w roku 2018.

Trasa przemarszu setek uczestników tegorocznego święta wiodła od kościoła parafii Ducha Św. ulicami Pisarka, Sienkiewicza, Mickiewicza, Kościuszki i ulicą Rzeczną na teren za Bazyliką Św. Mateusza, gdzie na specjalnie przygotowanej scenie oddano pokłon Dziecięciu Jezus i przekazano królewskie dary – złoto, kadzidło i mirrę. Koncertowały zespoły „Ignis Dei”, Orkiestra Dęta SCK w Mielcu i Kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”.

Tak jak przed rokiem organizatorem mieleckiego orszaku był Urząd Miejski wraz z Parafią pw. św. Mateusza z mieleckiej starówki. Wsparcia temu przedsięwzięciu udzieliła Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu oraz miejskie instytucje – SCK i MPGK oraz harcerze ZHP, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, OSP Złotniki i mieleckie szkoły podstawowe oraz gimnazjalne.

Aktualności

Leave a Comment