35,7 mln zł z emisji obligacji korporacyjnych dla Grupy AUTOPART

Upper Finance Med Consulting pozyskał 35,7 mln zł w ramach trzech emisji 4-letnich obligacji korporacyjnych dla Grupy AUTOPART. Było to możliwe dzięki wykupie przez AUTOPART SA wszystkich obligacji  pochodzących z poprzedniej emisji.

Mielecki producent akumulatorów jest naszym klientem od wielu lat. Wspierając go w procesie gromadzenia kapitału na prowadzenie działalności, pomagamy mu realizować strategiczne cele, wśród których jest umocnienie pozycji wiodącego producenta w kraju i zdobycie coraz większych udziałów na rynku międzynarodowym. Pozyskany z emisji obligacji kapitał zostanie wykorzystany na szeroko rozumiany rozwój  firm z Grupy AUTOPART. W zeszłym roku spółka zrealizowała już pewien zakres przedsięwzięć inwestycyjnych pozwalających na zwiększenie mocy produkcyjnych na poszczególnych etapach procesu wytwórczego akumulatorów oraz optymalizację  produkcji. Jesteśmy przekonani, że środki z emisji obligacji umożliwią dalszą,  planową i pełną realizację założonego na kolejne lata planu inwestycyjnego i określonej przez Zarząd strategii gospodarczej – skomentowała Tatiana Piechota, partner w Grupie Upper Finance i prezes zarządu Upper Finance Med Consulting.

Działający na rynku od 1982 r. AUTOPART  zalicza się do czołowych spółek branży motoryzacyjnej w Polsce. Zajmuje się produkcją i handlem akumulatorami, które sprzedaje do różnych krajów świata za pośrednictwem szeroko rozbudowanej sieci dystrybucji. Firma nieustannie rozwija i modernizuje park maszynowy, a dostawcy maszyn i urządzeń należą do światowych liderów wśród producentów sprzętu dla branży akumulatorowej.

W ofercie Spółki znajduje się pełna gama akumulatorów dla samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych, łodzi, motocykli, pojazdów elektrycznych, wózków golfowych oraz  gromadzenia energii np. w instalacjach fotowoltaicznych.  Stosowane  standardy produkcji odpowiadają potrzebom rynku OEM  określonym  normą EN ISO/TS 16949.

Spółka prowadzi działania o charakterze badawczo-rozwojowym, we współpracy  z europejskimi jednostkami naukowymi. Są one zorientowane na rozwój produktów i  wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w procesie  technologicznym. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Spółka AUTOPART  wdrożyła do produkcji akumulator klasy EFB  (Enhanced Flooded Battery), który jest stosowany w pojazdach mikro hybrydowych oraz wyposażonych w system Start&Stop.

Grupa Upper Finance jest niezależną firmą działającą na rynku doradztwa kapitałowego i strategicznego. Firma została założona w 2007 roku przez menadżerów wywodzących się z renomowanych instytucji finansowych, posiadających bogate doświadczenie w zakresie finansów i transakcji kapitałowych. Specjalizuje się w transakcjach kapitałowych (M&A – transakcje fuzji i przejęć) oraz pozyskiwaniu finansowania dłużnego-kredyty, emisje obligacji, leasing zwrotny nieruchomości.

Swoim klientom oferuje kompleksową usługę corporate finance, zawierającą elementy doradztwa strategicznego, kapitałowego oraz finansowego. Grupa współpracuje z przedsiębiorstwami różnej wielkości oraz działającymi w różnych sektorach gospodarki. Upper Finance jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań oraz Polskiej Federacji Szpitali.

Aktualności

Leave a Comment