Rekordowe dyktando Niepodległościowe

„Któż z nas znużony późnojesienną chandrą, zżymając się na chimeryczne nastroje wokół, nie chciałby chyżo czmychając w wiraż mrzonek o wakacyjnych wojażach” – tak brzmiało pierwsze zdanie tegorocznego dyktanda. Łącznie napisało je ponad 300 osób.

Jubileuszowe, dziesiąte Dyktando Niepodległościowe otworzyli: Zbigniew Rzeźnik – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz Małgorzata Ciejka – nauczycielka od lat zaangażowana w organizację tej imprezy.

Organizując dyktando, chcemy uczcić pamięć o bohaterach i przeszłości. Każdego roku mamy inny motyw przewodni, a polonistki dbają o to, żeby dyktando naszpikować niezwykle trudnymi wyrazami – mówili organizatorzy.

Treść dyktanda odczytała zebranym Małgorzata Zalotyńska, polonistka i wicedyrektor II LO. Następnie odbyło się losowanie nagród, które przekazali organizatorom wydarzenia sponsorzy i patroni medialni.

Wkrótce poznamy laureatów tegorocznego dyktanda. Wręczenie nagród najlepszym odbędzie się w sobotę, 11 listopada, o godz. 16:00 – podczas tradycyjnego Koncertu Niepodległościowego.

Aktualności

Leave a Comment