Lublin nie przyniósł szczęścia SPR Stali Mielec

W ramach 5. kolejki PGNiG Superligi Stal na wyjeździe podejmowała Zagłębie Lubin. Początek meczu należał do mielczan, lecz w całym spotkaniu to gospodarze pewnie triumfowali wygrywając ostatecznie 40:28.

Wynik meczu otworzył Łukasz Janyst, a następnie do siatki trafił Matej Sarajlić. Po tych golach Stal prowadziła 2:0, a mogła wyżej, gdyby wcześniej nie pomylił się Wiktor Kawka oraz z rzutu karnego Łukasz Janyst. Do 19. minuty toczyła się wyrównana walka, podczas której żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie wyższej niż jedno bramkowej przewagi.

Po pierwszych 30. minutach to jednak podopieczni Bartłomieja Jaszki prowadzili 19:15.

Druga odsłona to część meczu o której „Biało-Niebiescy” będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. O ile na początku zdołali nieco zniwelować straty, to niestety potem było ju z tylko gorzej, a przełomowa okazała się 40. minuta spotkania, kiedy to lubinianie całkowicie przejęli inicjatywę na boisku. W rolę egzekutorów wcielili się po raz kolejny w tym sezonie Arkadiusz Moryto (10 bramek) oraz Jan Czuwara (8 bramek). W szeregach Stali najwięcej trafień zanotowali Wiktor Kawka, Łukasz Janyst oraz Matej Sarajlić. Kolejno 8, 6 i 4 bramki. Niestety to nie pomogło a Zagłębie zwyciężyło pewnie – 40:28.

dm

Aktualności

Leave a Comment