Jakie jest obecne znaczenie języka niemieckiego na rynku pracy?

Znajomość języka niemieckiego może okazać się umiejętnością bardzo opłacalną. Statystyki mówią o tym, że nasz kraj jest prawdziwym rajem dla projektów, w których wymagana jest znajomość języka niemieckiego. W Polsce języka niemieckiego uczy się prawie dwa i pół miliona ludzi. Jest to największa ilość, jeśli nie będzie się brało pod uwagę krajów niemieckojęzycznych.  Skąd tak duża liczba osób uczących się języka niemieckiego w Polsce? Otóż przeważająca większość z nich to są uczniowie pobierający naukę w różnych typach szkół.

Niestety, jeśli zaczniemy mówić o bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego to taką umiejętnością, może pochwalić się już niespełna pięć procent naszych rodaków. Potrzeby ku temu, aby znać język niemiecki w stopniu bardzo dobrym są dużo większe. Polska graniczy z Niemcami i chociażby z tego powodu na naszym terenie pojawia się bardzo dużo projektów, w których znajomość tego języka jest absolutną podstawą. Osoby, które w bardzo dobrym stopniu opanowały, język niemiecki mogą, liczyć na wysokie wynagrodzenie.

Niestety nauka w szkołach nie jest na tyle efektywna i skuteczna, aby po skończonej edukacji można było pochwalić się dobrą znajomością języka niemieckiego. Dlatego dużym powodzeniem w naszym kraju cieszą się kursy językowe języka niemieckiego. Oprócz tradycyjnych kursów jest, także wiele innych metod na to, aby skutecznie opanować ten język. Jedną z nich są korepetycje. Wśród wielu osób najbardziej polecane są korepetycje online.

Dostęp do tego typu edukacji istnieje niezależnie od tego, w jakim miejscu się zamieszkuje. Jest to wygodne rozwiązanie dla mieszkańców wsi, małych miasteczek, oraz osób, które z różnych powodów nie mogą dojeżdżać. Duża baza korepetytorów online jest dostępna na platformie https://preply.com/pl/niemiecki-przez-skype. Jest to miejsce przyjazne użytkownikom posiadające wiele funkcji, z których najważniejszą jest dostęp do rozbudowanej wyszukiwarki. Na platformie można wyszukać nauczycieli języka niemieckiego z różnych krajów. Jest to także dobre rozwiązanie pod względem cenowym, ponieważ wielokrotnie korepetycje online są dużo tańsze od tych tradycyjnych. W tym wypadku dochodzi również kwestia uciążliwych dojazdów.

W Polsce największe zapotrzebowanie jest na pracowników z językiem angielskim, jednak na drugim miejscu, zaraz po języku angielskim plasuje się znajomość języka niemieckiego. Dobra znajomość tego języka może być bardzo ważnym atutem w procesie ubiegania się o pracę. Nasz kraj od wielu lat jest czołowym partnerem handlowym Niemiec. Z tym faktem wiąże się duża ilość miejsc pracy, na których wymagana jest znajomość języka niemieckiego – jak podaje http://www.eurostudent.pl/perspektywy-pracy-dla-osob-z-niemieckim. W naszym kraju jest tak duże zapotrzebowanie na specjalistów znających język niemiecki, że pracodawcy decydują się na zatrudnienie osób nawet z małym doświadczeniem zawodowym, ale biegle posługujących się językiem niemieckim. Wiele firm decyduje się na to, aby inwestować w edukację języka niemieckiego swoich pracowników.

e-mielec24.pl 2

Jeśli znasz, biegle język niemiecki to bez problemu znajdziesz zatrudnienie w takich branżach jak:

  • logistyka
  • handel
  • przemysł
  • transport
  • turystyka
  • tłumaczenie

Specjaliści z tych branż, znający dodatkowo w stopniu bardzo dobrym język niemiecki, są poszukiwani, przez rekruterów. Osoby, które biegle władają językiem niemieckim, mają duże możliwości na to, aby znaleźć satysfakcjonującą pracę. Znajomość języka niemieckiego musi być potwierdzona. Niewielu pracodawców zadowoli się wpisem w Curriculum vitae. Większość z nich będzie wymagała praktycznego potwierdzenia swoich umiejętności językowych. W zależności od firmy mogą być przeprowadzane różne sposoby weryfikacji znajomości języka niemieckiego. Znajomość języka może być sprawdzana w krótkiej rozmowie albo pracodawca może poprosić o wykonanie specjalnego testu, w którym sprawdzane są również umiejętności gramatyczne.

Dlatego, warto uczyć się języków obcych, w tym języka niemieckiego. Znajomość języka naszych zachodnich sąsiadów jest dużym atutem w procesie ubiegania się o pracę. Osoby, które chcą, swoją przyszłość zawodową połączyć ze znajomością języka niemieckiego powinny postarać się o to, aby uzyskać niezbędne certyfikaty w tym zakresie. Dla tych, którzy biegle posługują się, językiem niemieckim jest wiele ofert pracy. Kolejna kwestia dość często rozważaną przez ludzi szukających pracy jest praca za granicą. Znajomość języka niemieckiego w bardzo dużym stopniu pomaga w tym, aby zdobyć atrakcyjną pracę poza granicami Polski. Według ekspertów wypowiadających się na temat przyszłych wydarzeń związanych z rynkiem pracy, w kolejnych latach nie powinno zabraknąć atrakcyjnych ofert pracy dla osób, które biegle posługują się językiem niemieckim. Tak, więc inwestycja w to, aby, biegle posługiwać się tym językiem jest opłacalna.

Ostatnio, mówi się nawet o tym, że język niemiecki będzie jednym z najważniejszych języków w biznesie – ciekawy tekst na http://www.newsweek.pl/jezyki-warte-nauki. Zainteresowanie nauką języka niemieckiego wciąż wzrasta. Skąd się to bierze? Otóż wciąż utrzymuje się bardzo duży popyt na pracowników, którzy biegle władają językiem niemieckim. Pracodawcy niemieccy są zainteresowani zarówno pracownikami o dość niskich kwalifikacjach, jak i pracownikami wykwalifikowanymi takimi jak kadra zarządzająca, inżynierowie. Niemcy to kraj będący jednym z liderów Unii Europejskiej. Wiele osób zaczyna uczyć się języka niemieckiego z powodu korzyści, jakie przynosi jego znajomość. Język niemiecki jest dziś powszechnie stosowany w bankowości.

Aktualności

Leave a Comment