Literackie zaproszenie do współtworzenia „Dygresji”

Jeśli bardzo poważnie interesujesz się literaturą, piszesz ciekawe utwory, które twoim zdaniem, zasługują na stosowny rozgłos i uznanie przez czytelników, najwyższy czas wyjąć je z szuflady, zeszytu lub z komputera, aby ujrzały światło dzienne zarówno w Mielcu, a także daleko poza jego granicami.

W oparciu o pracę Mieleckiego Towarzystwa Literackiego  masz możliwość debiutu w piśmie „Dygresje” – Mielecki Rocznik Literacko-Kulturalny Nr 1 (2017). Przyłącz się do tworzenia pierwszego numeru czasopisma, który ukaże się w grudniu tego roku, będzie zawierał ambitną twórczość literacką i zostanie zaprezentowany w trakcie kolejnych imprez odbywających się począwszy od początku 2018 roku. Warunkiem uczestnictwa w tym wydaniu jest nadesłanie na adres zbmich@wp.pl 10 wierszy lub opowiadania,  względnie innej twórczości, w jednym pliku word wraz z biogramem i w oddzielnym pliku zdjęcia portretowego o pojemności powyżej 1MB. Termin nadsyłania materiałów upływa z dniem  31 października 2016 r., lecz stanowczo prosimy, by nie odkładać tej ważnej sprawy na ostatnią chwilę.

czytaj dalej pod plakatem

Bez tytułu

Zapraszamy do współpracy artystów malarzy i fotografików: bardzo poważnie potraktujemy Wasze prace w trakcie redakcji, aby znalazły swoje należne miejsce. Autorzy najlepszych propozycji zostaną zaproszeni do udziału w tym wydawnictwie poprzez pisemne powiadomienie drogą e-mailową. Celem Towarzystwa jest prowadzenie szeroko pojętej działalności kulturalnej zwłaszcza w zakresie propagowania literatury i dobrej książki, upowszechnianie nowych zjawisk literackich,  stwarzanie warunków dla twórczego rozwoju członków, wspieranie  amatorskiej twórczości, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży, rozwój jej wrażliwości literackiej i zamiłowania do literatury.

Dlatego zaproszenie to kierujemy do literacko uzdolnionej młodzieży szkół średnich. Jesteśmy otwarci na wszystkich zainteresowanych współudziałem w tym numerze rocznika. Każda nadesłana do nas praca, która będzie prezentowała przemyślane treści oraz ujawni artystyczną duszę autorów, zostanie wnikliwie oceniona, a następnie opublikowana na prawach artystycznego debiutu. Serdecznie zapraszamy chętnych, do skorzystania z szansy takiego debiutu i promocji artystycznej dla swojej osoby.

Zbigniew Michalski

Aktualności

Leave a Comment