Remont ulicy Wojska Polskiego coraz bliżej finału

Ruszył ostatni etap remontu dróg w mieleckiej strefie. Na ul. Wojska Polskiego i al. Kwiatkowskiego drogowcy wylewają już nowy asfalt. Inwestycja, zgodnie z umową, ma być gotowa najpóźniej do 30 września.

Powiat mielecki prowadzi obecnie dwie ważne inwestycje w obrębie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przebudowywany jest wyjazd ze strefy w kierunku Szydłowca i mieleckiej obwodnicy, a także odcinek drogi pomiędzy głównym rondem SSE a rondem, które powstało u zbiegu al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową.

Tempo prowadzonych prac jest bardzo dobre, wykonawcy kładą już nową nawierzchnię. Wszystko wskazuje na to, że inwestycję uda się oddać w terminie – mówi starosta Zbigniew Tymuła, który regularnie dogląda realizacji zadania. I dodaje: – Proszę mieszkańców o ostatni miesiąc cierpliwości. Utrudnienia wkrótce znikną, a nowe drogi będą służyć nam wszystkim przez lata.

czytaj dalej pod zdjęciem

ul. Wojska Polskiego

Remont ul. Wojska Polskiego i al. Kwiatkowskiego prowadzą dwie firmy: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Mielcu i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROKAM z Łoniowa. Zadania kosztują łącznie 5 974 312,12 zł. Powiat mielecki zabezpieczył 75% kosztów całej inwestycji. 50% stanowi dofinansowanie od wojewody podkarpackiego, a 25% – to środki własne powiatu. Brakujące 25% dołożył magistrat.

To kolejne wspólne przedsięwzięcie z Urzędem Miejskim w Mielcu. W 2015 roku wspólnymi siłami wykonaliśmy rondo przy skrzyżowaniu al. Kwiatkowskiego z ul. Przemysłową– podkreśla starosta Zbigniew Tymuła.

dm

Aktualności

One Thought to “Remont ulicy Wojska Polskiego coraz bliżej finału”

  1. a qq

    zamknac droge na 3 miesiace to faktycznie sukces…. oby nie zrobili takiego ronda jak kolo Unimetu ze musisz zjezdzac z lewego pasa…..

Leave a Comment