Wypadek w Nowej Dębie!

W sobotę, 12 sierpnia około godz. 5.45 w Nowej Dębie miał miejsce wypadek autokaru kursowego relacji Warszawa-Rzeszów, w którym poszkodowanych zostało 69 osób, w tym 7 ciężko.

W działaniach na miejscu zdarzenia brało udział 15 zespołów Ratownictwa Medycznego z czego 5 Specjalistycznych i 10 Podstawowych z Mielca, Nowej Dęby, Kolbuszowej, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Rzeszowa, Sędziszowa Małopolskiego oraz Sokołowa Małopolskiego. Zadysponowane zostało także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Krakowa. W akcji uczestniczyło 14 zastępów straży pożarnej, w OSP Poręby Dębskie zorganizowano stanowisko kierowania działaniami ratowniczymi.

W budynku OSP Poręby Dębskie burmistrz miasta Nowa Dęba zorganizował punkt pomocy dla poszkodowanych biorących udział w zdarzeniu. Przy wsparciu służb Wojewody Podkarpackiego poszkodowanym zapewniono pomoc psychologiczną. Zapewniono także posiłki dla poszkodowanych.

Osoby ranne przewiezione zostały do szpitali w Mielcu, Tarnobrzegu, Rzeszowie (Centrum Urazowe) Nowej Dębie, Kolbuszowej i Stalowej Woli. Koordynacja działań medycznych odbywała się za pośrednictwem Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Mielcu w stałej współpracy z Lekarzem Koordynatorem Ratownictwa Medycznego.

Droga krajowa nr 9 w miejscu zdarzenia jest nieprzejezdna, policja wyznaczyła objazdy.

dm

Aktualności

Leave a Comment