Kolorowe dzieci z czasów swoich dziadków

W tym roku, już po raz siódmy, Bawiarenka zamienia się w atelier fotograficzne, a przedszkolaki stały się modelami sesji zdjęciowej.

Tym razem organizatorzy zaaranżowali najmłodszym użytkownikom niewielką podróż, do czasów młodości ich babć i dziadków. Jest to nawiązanie do tematyki projektu „Jak się bawił dziadek z babcią”, realizowanego w naszej bibliotece w ramach programu „Na dobry początek” Fundacji BGK. Czasy Dzieci Kwiatów były bardzo kolorowe i radosne, a w ubiorze dominowały charakterystyczne „dzwony”, tęczowe, długie sukienki i opaski na włosach.

Nieśmiertelne „Lenonki” dopełniały stylizacji prawdziwego hippisa. Nie inaczej wyglądały dzieci z obydwu przedszkoli: Promyczków i Smyków. Widać było, że maluchy świetnie czuły się w takiej roli, a szczególnie spodobała im się jazda kwiatowym samochodem i gra na gitarze. Także słuchanie winylowych krążków i uprawianie jogi sprawiało im wiele frajdy.

fot. Edyta Pazdan-Skórska

Trwająca trzy dni sesja była nagrodą dla dzieci i ich Pań za odwiedzanie naszej biblioteki w ciągu całego roku i uczestnictwo w zajęciach czytelniczych i biblioterapeutycznych. Jej autorem jest Pani Edyta Pazdan-Skórska. Serdecznie dziękujemy Paniom Wychowawczyniom z obu przedszkoli oraz Rodzicom za pomoc w realizacji akcji.

GPN

Aktualności

Leave a Comment