Mielec świętował Dzień Godności

We wtorek 23 maja po raz czwarty niezwykle uroczyście świętowano w Mielcu Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Tradycyjny przemarsz przedstawicieli placówek zrzeszonych w mieleckim kole Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną rozpoczął się przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Mielcu, gdzie zastępca prezydenta Mielca Jan Myśliwiec przekazał osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom klucz do bram miasta.

Następnie wielobarwny pochód w którym szli także mieleccy samorządowcy, urzędnicy, młodzież szkolna i mieszkańcy  przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Dobrynina dotarł przed Samorządowe Centrum Kultury, gdzie do nieba wypuszczono pomarańczowe baloniki symbolizujące tolerancję, miłość i solidarność z osobami niepełnosprawnymi.

Dalsza część obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną na którą złożyły się występy zespołów artystycznych z poszczególnych szkół i placówek miała miejsce na scenie głównej sali widowiskowej SCK.

et

Aktualności

Leave a Comment