Ruszyła promocja inicjatywy Aeroklubu Mieleckiego

Na początku lutego pisaliśmy o tym, że Zarząd Aeroklubu Mieleckiego im. Braci Działowskich, podjął działania zmierzające w kierunku powstania Podkarpackiego Muzeum Przemysłu Lotniczego i Lotnictwa. Aeroklub Mielecki na facebooku założył FanPage promującą tę inicjatywę.

12805652_530149150502127_4349302460578002089_n

Jak komentuje Zarząd Aeroklubu Mieleckiego, po rozmowach z władzami Miasta Mielca oraz Województwa Podkarpackiego, pojawiła się możliwość zagospodarowania zabytkowego hangaru lotniczego, który do niedawna służył jako Hala Sportowa MOSiRu.

Z uwagi na fakt, iż Mielec jak również całe województwo podkarpacki jest uważane za kolebkę polskiego lotnictwa, przedsięwzięcie jest uzasadnione, gdyś nie ma na tych  terenach miejsca, które upamiętniało by tę dziedzinę cywilizacyjną.

Nasz portal jest znany w kręgach koneserów historii. Promowaliśmy wydobycie szczątków samolotu B25 oraz wydobycia rakiety V2, a ta inicjatywa jest potrzebna naszemu miastu i regionowi, dla tego również podjęliśmy działania promujące inicjatywę Aeroklubu Mieleckiego.

aeroklub mielecki

Aktualności

Leave a Comment