Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w SP w Rydzowie

10 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Rydzowie odbyły się obchody Międzynarodowego 
Dnia Postaci z Bajek. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w baśniową krainę, po której 
przechadzali się uczniowie przebrani za wybrane przez siebie postacie z bajek. Każdy uczeń 
miał okazję wziąć udział w pokazie mody ,, baśniowego stylu  i poczuć się jak gwiazda filmowa krocząc po czerwonym dywanie i pozując ,, na ściance. Odbył się także quiz wiedzy, który był tematycznie związany z 
hasłem tegorocznych obchodów : Poznajemy polskie bajki. Uczniowie klas O – III  sprawdzili swoją wiedzę odpowiadając na pytania, które zadawali Bolek, Lolek i Tola, czyli Szymon 
Jurkowski, Konrad Ryś oraz Aleksandra Siuda.  Nie zabrakło także seansów filmowych. Uczniowie mieli okazję oglądać na przerwie polskie bajki. Następnym punktem programu były ,, bajki -
 kolorowanki . Najmłodsi stworzyli galerię prac, którą będzie można podziwiać w naszej szkole.  Z kolejnym zadaniem w tym dniu zmierzyli się uczniowie klasy VI  - czytali uczniom klasy O   ,, Przygody Koziołka Matołka. Celem i głównym zamierzeniem tegorocznych działań było ukazanie uczniom piękna polskich bajek.  Tegoroczną akcję przeprowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem mgr Anny Wnuk. Dekorację przygotowała mgr Monika Ludwicka.

Aktualności

Leave a Comment