Kolejne zarzuty dla pseudokibiców

Stal Mielec vs Stalowa Wola  (2)Mieleccy śledczy postawili zarzut wtargnięcia na płytę boiska, zakrywania twarzy w czasie imprezy masowej oraz udział w zbiegowisku kolejnym czterem mężczyznom, którzy złamali prawo na meczu pomiędzy Stalą Stalowa Wola i Stalą Mielec. Policjanci złożyli wniosek do prokuratury o dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz „zakaz stadionowy” dla podejrzanych.

W mieleckiej komendzie nadal prowadzone są czynności w sprawie zakłócania porządku publicznego w czasie i po meczu piłki nożnej, który odbył się w niedzielę 23 marca. W ostatnich dniach mieleccy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Kielc i okolic, którym postawili zarzuty udziału w zbiegowisku, wtargnięcia na płytę boiska w czasie trwania imprezy masowej oraz zakrywania twarzy w celu uniemożliwienia identyfikacji.

Wczoraj zarzut usłyszał także 30-letni mieszkaniec Mielca, który wraz z grupą innych osób wtargnął na płytę boiska w czasie trwania imprezy masowej. Mężczyzna przyznał się do winy. Policjanci złożyli wniosek od prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu wstępu na imprezy masowe dla wszystkich mężczyzn, którym postawili zarzuty.

Policjanci nadal analizują stadionowy monitoring w celu zidentyfikowania wszystkich osób, które naruszyły przepisy prawa w czasie meczu w dniu 23 marca.

e-mielec24.pl

Aktualności

Leave a Comment