10 kwietnia odbędą się uroczystości katastrofy w Smoleńsku oraz Zbrodni Katyńskiej

smoleńsk10 kwietnia 2014 roku przypada 4 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej, zaś 13 kwietnia 74 Rocznica Zbrodni Katyńskiej.

Te dwie daty, ze względu na ich ważność dla narodowej tożsamości Polaków, pozostają w naszej pamięci i są czczone ze względu na ludzi, których tragedie te dotknęły.

W związku z tym, w dniu 10 kwietnia 2104 roku, odbędą się uroczyste obchody obu rocznic, w których społeczność naszego powiatu złoży hołd bohaterom tamtych dni.

Uroczystości rozpoczną się mszą Św. o godz. 11:00 w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

Po Mszy Św. zebrani oddadzą hołd zamordowanym w Katyniu i innych obozach śmierci na terenie byłego Związku Radzieckiego oraz poległym w katastrofie smoleńskiej, zapalając znicze pamięci i składając wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi znajdującymi się w murze otaczającym Bazylikę.

Druga część uroczystości rozpocznie się około godz. 13:00, na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu, gdzie zgromadzeni oddając hołd Rodakom – męczennikom „Golgoty Wschodu” oraz pamięci śp. Leszka Deptuły, posła na Sejm RP VI kadencji, zapalą znicze i złożą wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Sybiraków i przy grobie śp. Posła Leszka Deptuly.

e-mielec24.pl

Aktualności

Leave a Comment