Sukces ZSB w Turnieju Budowlanym Złota Kielnia

złota kielnia  (6)W dniach 11 – 14 marca 2014 roku w Poznaniu  odbyła się XLIII edycja Turnieju Budowlanego Złota Kielnia. W ogólnopolskim konkursie wzięło udział aż 87 szkół z całej Polski, w tym Zespół Szkół Budowlanych z Mielca.

Każdą placówkę oświatową reprezentowali uczniowie zasadniczych szkół zawodowych, kształcących się w zawodach: murarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych i stolarz. Mielecką budowlankę reprezentował Marcin Dolot w zawodzie stolarz, który musiał rywalizować aż z 3157 uczniami.

Do centralnego etapu zakwalifikowało się tylko sześciu finalistów, w tym uczeń mieleckiej budowlanki. Ostateczne zmagania konkursowe składały się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Po zaciętej rywalizacji Marcin Dolot zdobył drugie miejsce przegrywając tylko jednym punktem z  Michałem Wysockim z ZSB z Mińska Mazowieckiego, który zajął pierwsze miejsce w zawodzie stolarz.

Uczeń z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu nie tylko zdobył cenne nagrody, ale także zostanie zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Opiekunem laureata był nauczyciel przedmiotów zawodowych Wiesław Pazdro.

XLIII edycja Turnieju Budowlanego Złota Kielnia została połączona z Międzynarodowymi Targami Budownictwa „Budma 2014”, co podkreśliło jeszcze bardziej rangę tego prestiżowego konkursu. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infarastruktury i Rozwoju, Wojewoda Wielkopolski, Prezydent Poznania, Wielkopolski Kurator Oświaty i Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa.

 jasta
e-mielec24.pl
 

złota kielnia  (1) złota kielnia  (2) złota kielnia  (3) złota kielnia  (4) złota kielnia  (5) złota kielnia  (6) złota kielnia  (7) złota kielnia  (8)

 

Aktualności

Leave a Comment