Wniosek o zakaz wyjazdów dla kibiców Polonii Przemyśl

Stal Mielec vs Stalowa Wola  (2)Komenda Wojewódzka Policji wnioskuje do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej o nałożenie zakazu wyjazdu na mecze swej drużyny dla kibiców Polonii Przemyśl. To skutek incydentów sprowokowanych przez szalikowców tej drużyny po niedzielnym meczu w Mielcu.

W minioną niedzielę podczas drugoligowego meczu piłki nożnej między Stalą Mielec a Stalą Stalowa Wola doszło do incydentów z udziałem m.in. kibiców Polonii Przemyśl. Pseudokibice Polonii jeszcze przed meczem wyzywali wulgarnie kibiców Stali Mielec. Próbowali sforsować ogrodzenie, atakowali policjantów. Policjanci zatrzymali czterech najbardziej agresywnych uczestników tych incydentów.

Mając na uwadze ich zachowanie, które wymownie świadczy, iż nie interesuje ich przebieg meczu, a jedynie wywołanie burd i awantur, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zwróciła się z prośbą do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej o wydanie zakazu wyjazdu zorganizowanych grup kibiców Polonii Przemyśl na mecze z jej udziałem do końca rundy wiosennej. Lubelski Związek Piłki Nożnej organizuje rozgrywki III ligi, w których występuje Polonia Przemyśl.

Wczoraj Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wniosła do Wojewody Podkarpackiego o rozegranie dwóch kolejnych meczy w Mielcu przy pustych trybunach oraz o zamknięcie stadionu w Mielcu dla kibiców gości do końca rundy wiosennej.

e-mielec24.pl

Aktualności

Leave a Comment