Policjanci zatrzymali 12 osób po meczu w Mielcu

POLICJAPolicjanci interweniowali wczoraj po zakończeniu meczu Stali Mielec – Stal Stalowa Wola w Mielcu. Kibice zakłócili porządek publiczny, a swoją agresję skierowali w stronę funkcjonariuszy. W związku z tymi zdarzeniami policjanci zatrzymali 12 osób.

Wczorajsze spotkanie Stali Mielec – Stal Stalowa Wola w Mielcu rozpoczęło się o godz.18. Na mieleckim stadionie znajdowało się około 5 tys. kibiców. Po zakończeniu meczu w trakcie opuszczania stadionu przez publiczność, która kierowała się w różnych kierunkach miasta, na placu Armii Krajowej doszło do zgromadzenia się pseudokibiców, którzy przewracali kosze na śmieci oraz zrywali kostkę brukową.

Interweniujący policjanci zostali zaatakowani przez pseudokibiców, którzy rzucali w stronę policjantów butelkami, kamieniami oraz wyrwaną kostką. By powstrzymać narastającą agresję chuliganów, policjanci użyli miotaczy pieprzu i broni gładkolufowej.

W związku z tymi zdarzeniami policjanci zatrzymali 12 osób, które odpowiedzą między innymi za udział w nielegalnym zbiegowisku oraz naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego, jak też za zakłócanie porządku publicznego, i zakrywanie twarzy w trakcie imprezy masowej.

 

e-mielec24.pl

Aktualności

Leave a Comment