Gonimy słońce… z Mielca aż po Wyspę Wielkanocną

Slajdowisko (1)Gonimy słońce… z Mielca aż po Wyspę Wielkanocną pod taki tytułem w dniu dzisiejszym miała miejsce prezentacja „slajdów” z podróży jakie odbyło młode mieleckie małżeństwo Ewa Wilczyńska-Saj i Romek Saj.

Podczas spotkania miał miejsce pokaz multimedialny fotografii z miejsc jakie zwiedzili podróżnicy. W kilku słowach próbowali streścić swą podróż choć nie było to łatwe i proste, uzupełnieniem opowiadań były fotografie które choć po części oddawały to co zostało dostrzeżone. – Zdjęcia w całości nie pokażą tego co zobaczyliśmy  dodali zgodnie Ewa i Romek.

Ewa Wilczyńska Saj – z wykształcenia muzykolog, z zamiłowania gra na violi da gamba, zawodowo zajmuje się marketingiem. Pasjonuje się muzyka, fotografią, wizażem, podróżami, oraz ludźmi- ich kulturą i zwyczajami.

Romek Saj – absolwent biotechnologii, zapalony capoeirista, uwielbia czytać i nie ma żadnych ograniczeń w próbowaniu przysmaków świata.

Pasja do podróży narodziła sie w młodości – czytając książki z Tomkiem Wilmowskim. Nauka i szkoła przygłuszyła troszkę chęć o podróżowaniu, lecz po skończeniu studiów powróciła myśl o podróżowaniu i wyjechaniu. Nagle okazało się oboje tego chcemy i oboje to lubimy i tak to już pozostało.

Pomysł podróży dookoła świata zrodził sie w Szkocji. Podczas rozmowy zostały spisane kraje jakie chcielibyśmy odwiedzić, spisaliśmy listę po pięć krajów które chcielibyśmy zobaczyć. Kiedy Ewa uczyła się do egzaminu – dość długo i stwierdziła że jeżeli zdam ten egzamin to masz mnie zabrać na wycieczkę dookoła świata. Nagrodą za ukończenie studiów przez Ewę była wycieczka dookoła świata. Robiąc listę krajów w które chcielibyśmy pojechać nie konsultowaliśmy między sobą gdzie chcielibyśmy pojechać  i te miejsca pokryły sie, pięć miejsc w Europie i pięć na świecie.

Pierwszą wspólną podróżą była podróż dookoła Szkocji. Wyjechaliśmy tam do pracy, lecz udało sie nam wypożyczyć samochód i odbyć wspaniałą podróż. Na obecną chwile brak jest jeszcze sprecyzowanych planów gdzie by można było pojechać – jest kilka takich miejsc.  – Ewa i Romek.

Życzymy spełnienia marzeń i wspaniałej pogody podczas podróży.

e-mielec24.pl 

 
Slajdowisko (2) Slajdowisko (3) Slajdowisko (4) Slajdowisko (5) Slajdowisko (6) Slajdowisko (7) Slajdowisko (8) Slajdowisko (9) Slajdowisko (10) Slajdowisko (11) Slajdowisko (12) Slajdowisko (13) Slajdowisko (14) Slajdowisko (15) Slajdowisko (16) Slajdowisko (17)

Aktualności

Leave a Comment