Co z kładką na Wisłoce …

GacekW rozmowie z Wójtem Gminy Mielec Kazimierzem Gackiem dowiedzieliśmy sie że zostało zlecone przygotowanie koncepcji Politechnice Rzeszowskiej na opracowanie przeprawy przez Wisłokę w rejonie kładki.

Został opracowany już zarys w jaki sposób może zostać przeprowadzony ruch przez Wisłokę. Politechnika przedłożyła 3 koncepcje przeprawy przez Wisłokę,

W pierwszej przedstawionej koncepcji ma tam być 2 metrowy pas dla pieszych oraz 3 metrowy ze zmiennym ruchem dla pojazdów mechanicznych.

Druga koncepcja zakłada poszerzenie i zrobienie czwartego filara, oraz poszerzenie do szerokości 7 metrów czyli dwa pasy o szerokości co najmniej 3 metry dla pieszych i rowerzystów oraz dla samochodów.

Trzecia koncepcja zakłada wybudowanie nowego mostu którego koszt by nie przekroczył 5 mln zł. Przedstawiony w trzeciej koncepcji most już jest postawiony w okolicy Sanoka.

Każda z koncepcji zakłada ruch dla zmotoryzowanych na jednym pasie, był by to ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną. Drugi pas przewidziany jest dla pieszych i rowerzystów.

Wiele inwestycji we wstępnej fazie ma swoich przeciwników jak i zwolenników, Ja zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy będą klaskać ani bić brawo dla tego pomysłu. Wiem że jest dużo oporu, na pewno nie wszyscy mieszkańcy z ul. Rzecznej oraz ul. Kościuszki będą zadowoleni, bo niewątpliwie tutaj te dwie ulice muszą przejąć większy ruch pojazdów. Będzie to bardziej uciążliwsze dla ich mieszkańców, i zdaje sobie z tego całkowicie sprawę. Ale nie ma takiej inwestycji która by nie była uciążliwa. Jest również koncepcja budowy obwodnicy Mielca przez Chorzelów, Złotniki, Wole Mielecką, Rzędzianowice, Trzcianę, i tam są też ogromne protesty ludzi mieszkających w tamtych rejonach. – Wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek.

Na obecną chwilę w planach jest przygotowanie planu rewitalizacji obszarów położonych po drugiej stronie Wisłoki od Mielca. W ramach programu rewitalizacji zamierzamy wykonać temat związany z przebudową tego mostu i umieścić to w mieleckim obszarze funkcjonalnym w tzw. Regionalnych Inwestycjach Terytorialnych.

Jako radny Gminy Mielec w latach 2002 – 2006 wielokrotnie podnosiłem głos na ten temat budowy mostu przejezdnego. Nie wiem co było przyczyną że konstrukcja mostu została wzniesione w takim kształcie jak widać. Należę do ludzi którzy niezbyt chętnie oglądają się do tyłu, i jeżeli się oglądam to nie po to aby wyszukiwać winnych czy też jakiś zarzutów politycznych. Po to zostałem wybrany przez ludzi aby realizować jakieś działania i dać coś lepszego przyszłości. – Wójt Gminy Mielec Kazimierz Gacek

e-mielec24.pl

Aktualności

Leave a Comment