Oddaj głos na projekt „Weekendowe wsparcie osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin”

„CZŁOWIEK JEST TYLE WART, ILE DOBREGO UCZYNI DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI”. Pokaż więc, ile Ty jesteś wart i nie bądź obojętny!!! – oddaj głos! Weź udział w akcji „To dla mnie ważne” organizowanej przez fundację AVIVA i zagłosuj na inicjatywę „Weekendowe wsparcie dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin”. Pomóż rodzinom i wychowankom Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Mielcu.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych intelektualnie mają duży problem ze znalezieniem opieki dla swoich dzieci w sytuacji, gdy oni nie mogą jej im zapewnić. W związku z tym, wielu z nich nie miało od chwili urodzenia się niepełnosprawnego dziecka ani jednego dnia, który mogliby poświęcić tylko sobie lub pozostałym członkom rodziny. Rodzice podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego  nie jeżdżą na urlopy, nie mają wolnych weekendów. Więcej – zdarza się, że nie mogą podjąć leczenia szpitalnego lub wyjechać do sanatorium, bo ich dziecko ich potrzebuje, a nikt nie chce się podjąć opieki nad nim. Pragniemy pomóc tym rodzinom organizując „Weekendowe wsparcie dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin”. Do tej pory zdobyliśmy środki i zorganizowaliśmy już dwie edycje weekendów. Z weekendowej opieki skorzystała duża liczba rodzin naszych wychowanków, ale tylko jednorazowo. Niektórych nie byliśmy w stanie objąć naszym wsparciem.

Teraz chcielibyśmy pomóc kolejnej grupie dzieci i ich rodzin. Uczestnicy projektu wezmą udział w integracji społecznej nastawionej na ich aktywizację społeczną, oswajanie społeczności lokalnej w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz promowanie ich pozytywnego wizerunku. Bezpośrednimi uczestnikami projektu będzie 15 dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, które funkcjonują naprzemiennie w środowisku terapeutycznym (w warunkach ośrodka dziennego) oraz w środowisku rodzinny

Jak głosować?

  1. Wejdź na stronę todlamniewazne.pl
  2. Wpisz w rubryce wasze inicjatywy- Weekendowe wsparcie i kliknij SZUKAJ
  3. Oddaj  głos klikając ZAGŁOSUJ, wpisz adres e- mail, zaznacz wyrażam zgodę

i WYŚLIJ, a następnie odbierz maila przysłanego przez fundacja@todlamnieważne.pl i potwierdź oddanie głosu. 

DLA CIEBIE TO TYLKO 1 MINUTA DZIENNIE, A DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI I ICH RODZIN WIELE GODZIN WSPARCIA!!!

DZIĘKUJEMY ZA POMOC!!!

e-mielec24.pl

orew (1) orew (2) orew (3) orew (4) orew (5)

Aktualności

Leave a Comment