Lokalne autorytety i liderzy opinii.

Lokalne autorytety i liderzy opinii.

We współczesnych i postnowoczesnych społeczeństwach obserwujemy obecnie deficyt autorytetów w życiu publicznym. Coraz częściej słyszymy o kryzysie autorytetu lokalnych działaczy społecznych. Do  takiego wniosku można dojść obserwując życie społeczne w naszym mieście. Jak wiadomo od wielu lat nasi mieszkańcy niestety boją się tzw. zmian w naszych lokalnych władzach. Działania jakie poczynają niektóre osoby „a jest ich niestety niewielu” są bardzo nie zauważalne i niestety chaotyczne. Jak wiadomo „monarchia  władcza” jest czynnikiem korupcjogennym, tak wynika z obserwowania lokalnych portali i wydawnictw w miastach gdzie władza samorządowa jest po prostu „Dziedziczona” Niestety nie będę tego wątku dalej rozwijał ponieważ ile jest ludzi tyle opinii.

Problemy miasta naszym problemem .

Problemem naszego miasta jest niestety zaniedbanie poszczególnych osiedli. I tu już widać dysproporcję jaka jest w poszczególnych osiedlach jak nasza władza dba o nasze „małe Ojczyzny” nasze ulice i chodniki  itp. Po rozmowach z moimi znajomymi w niektórych osiedlach widać jak są poszczegane Rady Osiedla w magistracie. Mieszkańcy corocznie na spotkaniach osiedlowych poruszają tematy związane z problemami swoich osiedli. Bardzo niedobrze dzieje sie, że większość tych petycji nie może ujrzeć nawet światła dziennego, prawdopodobnie jest to niewygodne dla naszych rządzących. Niestety każdy pytany odpowiada tak samo wizerunek naszego miasta to „zabrukowana starówka i osiedle, dwie fontanny oraz rozpoczęty remont góry Cyranowskiej”.

Miasto w nocnej szacie

„Miasto Śpi” tam można powiedzieć o naszym mieście w nocy. Niestety jadąc przez miasto około trzeciej nad ranem można tylko zauważyć snujących się bez celu podchmielonych nocnych „wędrowców” . Podchodząc do apteki, która obecnie ma dyżur niestety musimy się dobrze rozglądać, żeby nie dostać po gębie. Jak wiemy w nocy można tylko wejść do jednego nocnego sklepu jaki jest w naszej okolicy. Odpowiem na to pytanie od razu „Miasto Śpi” ponieważ w naszym mieście młodzież i osoby, które lubią spotkania towarzyskie nie mają na to pieniędzy, to jest myślę jedyna odpowiedz.

Rozwijanie kolejnych tematów niestety nie przyniesie konkretnego skutku i tu już wiem na pewno w naszej lokalnej społeczności potrzebny jest konkretny dialog, wymiana zdań na poszczególne tematy może nam tylko poszerzyć  horyzontalne myślenie naszych lokalnych liderów społecznych.

e-mielec24.pl

Aktualności