Poszedł do kolegi i ukradł pieniądze

pieniadzePolicjanci zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który z domu swojego kolegi ukradł pieniądze w kwocie 3 tysięcy złotych. Mężczyzna znany jest mieleckim policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

O kradzieży słoika z pieniędzmi należącego do mężczyzny w podeszłym wieku Policję zawiadomił członek jego rodziny. Poinformował, że u starszego mężczyzny był jego 57-letni znajomy, którego ten poprosił o zakup leków. Jak ustalili policjanci 57-latek widział jak mężczyzna wyjmuje ze słoika schowanego w wersalce pieniądze, po czym wykorzystał chwilę nieuwagi gospodarza i wyjął z niego wszystkie znajdujące się tam banknoty.

Następnego dnia po zawiadomieniu policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca Mielca. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut kradzieży. Zatrzymany przyznał się do kradzieży i złożył obszerne wyjaśnienia. Część pieniędzy z kradzieży mężczyzna zdążył wydać na jedzenie, alkohol i papierosy.

Mężczyzna znany jest mieleckim policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw, teraz znów jego sprawa trafi na wokandę. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

e-mielec24.pl 

Aktualności