Policjanci zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju

POLICJAMieleccy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który usiłował dokonać rozboju na przedstawicielce firmy udzielającej pożyczek. Zatrzymany przyznał się do popełnionego przestępstwa. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

W ubiegłym tygodniu o usiłowaniu rozboju na swojej osobie mieleckich policjantów powiadomiła kobieta, przedstawicielka firmy udzielającej pożyczek. Funkcjonariusze już następnego dnia ustalili i zatrzymali 20-letniego mieszkańca Mielca podejrzewanego o to przestępstwo.

Policjanci ustalili,  że młody mężczyzna dokładnie zaplanował sobie napad na przedstawicielkę firmy udzielającej kredytów. Posługując się danymi innego mężczyzny telefonicznie złożył wniosek o pożyczkę, po czym umówił się na spotkanie w ustalonym miejscu. Kiedy kobieta przyszła pod wskazany adres, dowiedziała się, że mężczyzna, któremu miała udzielić pożyczki, tam nie przebywa. Wychodząc z klatki bloku została napadnięta przez 20-latka. Mężczyzna szarpał się z kobietą próbując wyrwać jej torebkę, w której miała 1000 złotych przygotowanych na pożyczkę. Kobieta wołała o pomoc czym spłoszyła napastnika, w wyniku szarpaniny doznała jednak obrażeń.

Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania rozboju z uszkodzeniem ciała. Przyznał się do popełnionego przestępstwa. Mielecka prokuratura zastosowała wobec 20-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakaz opuszczania kraju. Za usiłowanie rozboju mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

e-mielec24.pl

Aktualności