Policja w Przecławiu ustaliła i zatrzymała sprawców szeregu kradzieży

Policjanci z Posterunku Policji w Przecławiu ustalili i zatrzymali sprawców szeregu kradzieży dokonywanych na terenie gminy Przecław. W ostatnich dniach funkcjonariusze przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży przedmiotów o łącznej wartości blisko pięciu tysięcy złotych. Obaj mężczyźni znani są policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw.

Ustalenia operacyjne przecławskich policjantów doprowadziły do sprawców szeregu kradzieży. Mężczyźni to mieszkańcy gminy Przecław, mają 20 i 35 lat. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani sprawcy dokonywali kradzieży kilkakrotnie od lipca 2013 roku. Przez ten okres czasu ukradli między innymi rurki miedziane, zawory CO oraz panele podłogowe z niezamieszkałego domu, przekładnię agregatu tynkarskiego oraz inne jego elementy. Wartość wszystkich skradzionych przez nich przedmiotów wyniosła blisko 5000 złotych.

Obaj mężczyźni znani są policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw, za które są objęci dozorem policyjnym. W ostatnich dniach obu mężczyznom postawiono zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo polskie prawo przewiduję karę pozbawienia wolności do 5 lat.

e-mielec24.pl

Aktualności