Zarzut posiadania i udzielania narkotyków dla 26 i 22 latka

Mieleccy policjanci postawili zarzuty posiadania i udzielania narkotyków z korzyścią majątkową  26-letniemu mężczyźnie, który w chwili zatrzymania miał przy sobie blisko 70 gramów marihuany. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za posiadanie i udzielanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia operacyjne mieleckich kryminalnych doprowadziły do 26-letniego mieszkańca Mielca. Policjanci przeszukali pomieszczenia zajmowane przez młodego mężczyznę. W czasie przeszukania ujawnili blisko 70 gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Dalsze policyjne ustalenia pozwoliły zebrać materiał dowodowy mówiący o tym, że zatrzymany 26-latek udzielał narkotyku odpłatnie kilku osobom z terenu Mielca.

W środę 26-latek usłyszał zarzut posiadania i udzielania narkotyków z korzyścią majątkową. Sąd na wniosek Policji zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru i poręczenie majątkowe.

Funkcjonariusze ustalili u kogo mieszkaniec Mielca zaopatrywał się w narkotyki, co pozwoliło postawić zarzut kolejnemu mężczyźnie. 22-latek nie przyznał się jednak do stawianych mu zarzutów. Sąd zastosował wobec niego dozór policyjny.

Za posiadanie i udzielanie narkotyków polskie prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

e-mielec24.pl

Aktualności