Policjanci podsumowali ferie 2014

policja, mielec, hej, hej mielec, mielecki informator regionalny, w mielcu, o mielcu, pogoda mielec, wiadomości mielec, mój mielec, PZL, promocja mielec, ogłoszenia mielec, Stal Mielec, e-mielec24.pl, mielec24.pl, mielec info, portale mieleckie, policja mielec

Wczoraj zakończyły się ferie zimowe dla dzieci z Podkarpacia. Przez dwa tygodnie policjanci czuwali nad bezpieczeństwem najmłodszych wypoczywających w regionie i tych, którzy podróżowali drogami województwa podkarpackiego.

W czasie ferii policjanci odnotowali na drogach Podkarpacia 46 wypadków, w których ranne zostały 63 osoby, a 3 zginęły. Funkcjonariusze zatrzymali też 90 nietrzeźwych kierowców.

W wypadku, do którego doszło wczoraj rano w Woli Zgłobieńskiej w powiecie rzeszowskim zginął młody mężczyzna, jego kolega w bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. 22-latkowie jechali seatem toledo, który uderzył w przydrożny przepust. 

W poniedziałek, 20 stycznia, czyli w pierwszy dzień ferii, na drogach Podkarpacia doszło do dwóch tragicznych wypadków.

W Trzcianie w powiecie rzeszowskim kierujący volkswagenem caddy, podczas hamowania stracił panowanie na pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z suzuki. W wypadku zginął 38-letni kierowca volkswagena. 

W Hadykówce w powiecie kolbuszowskim, kierowca forda wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas i czołowo zderzył się z ciężarowym dafem. Na miejscu zginęła pasażerka forda. Kierowca samochodu i roczne dziecko trafili do szpitala. 

W 2013 roku podczas zimowych ferii w województwie podkarpackim doszło do 42 wypadków, w których rannych zostało 56 osób, a 2 zginęły. Policjanci zatrzymali 208 nietrzeźwych kierowców.

W czasie tegorocznych  ferii policjanci prowadzili także działania, których celem było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. 20 stycznia funkcjonariusze kontrolowali kierujących autobusami i busami – więcej o akcji „Trzeźwy autobus”, a w piątek 24 stycznia podczas działań „Trzeźwe popołudnie” policjanci ujawnili 14 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol.

Policjanci byli jednak obecni nie tylko na drogach – odwiedzali zimowiska, ośrodki wypoczynkowe, spotykali się z dziećmi, które wypoczywały na Podkarpaciu. Takie spotkanie miało miejsce m.in. w Stalowej Woli.

e-mielec24.pl

Aktualności