Śnieżne szaleństwo w lesie na Smoczce

górka w lesie smoczka  (6)Już dobiegły do końca ferie zimowe w naszym mieście. Jak można było je spędzić informowaliśmy na naszym portalu. Ale jak dzieci z osiedli Smoczka, Warneńczyka, Szafera i Dąbrówki spędzały swój zimowy odpoczynek można zobaczyć na zamieszczonych fotografiach. Jak wiadomo w naszym mieście jest remontowana Góra Cyranowska, gdzie nasze pociechy czynnie spędzały czas  na nartach i sankach. W naszym mieście niestety nie ma miejsc gdzie nasze dzieci mogły by bezpiecznie i pod okiem rodziców troszkę po rozrabiać na świeżym powietrzu. Górka na Smoczce znana jest od dawna tam w czasie zimy na sankach, nartach  nawet na słynnych workach z sianem.

Tam swój czas spędzali nasi rodzice i my też często wracaliśmy do swoich domów przemoczeni i szczęśliwi z milo spędzonego czasu. Ta górka ma też swoją historię związaną z Ośrodkiem  Szkolno Wychowawczym, który jest w niedalekiej odległości.

Jak wiemy z zapisów historycznych w dawnym Ośrodku SOSW w Mielcu dawniej Smoczka znajdowały się koszary wojsk niemieckich w czasie drugiej wojny Światowej. Niestety budynki nie dotrwały do dziś a obecnie w tym miejscu znajduję się nowy ośrodek, który jest bardzo ładny i funkcjonalny.

W miejscu gdzie obecnie bawią się dzieci i mają z tego dużo frajdy w czasie Drugiej Wojny Światowej znajdował się niemiecki Amfiteatr, w którym niemieccy oficerowie wraz ze swoimi rodzinami wypoczywali. Dziś też rozmawiałem z rodzicami dzieci, które bawiły się na małej górce i każdy potwierdził, że brakuje miejsca do zabawy dla ich pociech. Padło tez stwierdzenie ,że miasto wraz z Lasami Państwowymi powinno zainwestować w ten teren i utworzyć tu malutki ośrodek sportowy dla miejscowych dzieciaków, lub też powrócić do zapisków historycznych i w tym miejscu powinien powstać miejski „Amfiteatr Leśny ” Było by to ciekawym połączeniem leśnych ścieżek rowerowych z możliwością krzewienia kultury np. muzycznej lub też teatralnej.

e-mielec24.pl 

górka w lesie smoczka  (1) górka w lesie smoczka  (2) górka w lesie smoczka  (3) górka w lesie smoczka  (4) górka w lesie smoczka  (5) górka w lesie smoczka  (6) górka w lesie smoczka  (7) górka w lesie smoczka  (8)

Aktualności