Sprawcom kradzieży samochodu z komisu postawiono zarzuty

policja, mielec, hej, hej mielec, mielecki informator regionalny, w mielcu, o mielcu, pogoda mielec, wiadomości mielec, mój mielec, PZL, promocja mielec, ogłoszenia mielec, Stal Mielec, e-mielec24.pl, mielec24.pl, mielec info, portale mieleckie, policja mielec

Mieleccy policjanci postawili zarzut kradzieży samochodu dwóm mieszkańcom naszego powiatu, którzy w miniony piątek ukradli Audi A3 z komisu samochodowego. Mężczyźni przyznali się do winy. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek popołudniu do Komendy Policji w Mielcu zgłosił się właściciel komisu samochodowego i zawiadomił o kradzieży auta marki Audi A3, do którego doszło w czasie upozorowanego kupna pojazdu. Policjanci ustalili potencjalnych sprawców kradzieży. Około godziny 21 zauważyli skradziony pojazd poruszający się drogą relacji Przecław – Radomyśl Wielki.

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Kierowca skradzionego audi, mimo wyraźnych sygnałów podawanych przez policjantów nie zatrzymał się do kontroli. Po krótkim pościgu kierowca audi stracił panowanie nad kierownicą i dachował na obrzeżach Przecławia.

W pojeździe byli dwaj mężczyźni, 20-letni i 35 – letni mieszkańcy naszego powiatu. Zatrzymani w wyniku zdarzenia drogowego nie odnieśli poważnych obrażeń. Po przebadaniu przez lekarza zostali osadzeni w policyjnych aresztach.

Kolejnego dnia zostali przesłuchani. Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić mężczyznom zarzut kradzieży pojazdu. Jak ustalili policjanci, zatrzymani  po kradzieży auta wyruszyli na przejażdżkę do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości. Obaj sprawcy kradzieży znani są mieleckim policjantom z wcześniej popełnianych kradzieży i włamań.

Sąd  na wniosek mieleckich śledczych zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

e-mielec24.pl 

Aktualności