Akcja „Trzeźwy Autobus”

Policjanci mieleckiej drogówki w czasie kilkugodzinnych działań „Trzeźwy Autobus” skontrolowali 388 pojazdów w tym 87 autobusów i busów. W Partyni w powiecie mieleckim zatrzymali nietrzeźwego kierującego busem, który przewoził pasażerów z Dębicy do Warszawy. 36-letniemu kierowcy grozi utrata prawa jazdy i grzywna.

Wczoraj w powiecie mieleckim od godz. 4 do 8 rano trwały działania „Trzeźwy Autobus”. Wzmożone kontrole drogowe odbywały się głównie na trasach wylotowych z miasta oraz w całym powiecie. Policjanci mieleckiej drogówki około godz. 6 rano zatrzymali do kontroli kierującego busem marki Mercedes. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 36-letniego kierowcy. Jak się okazało mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Prowadził pojazd przewożąc pasażerów na trasie Dębica – Warszawa.

Również w Partyni policjanci zatrzymali 36-letnią kobietę kierująca oplem corsą, która prowadziła pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Także w czasie działań przed godz. 5 na ul. Jagiellończyka w Mielcu policjanci zatrzymali 58-letniego mężczyznę, kierującego hyundaiem. Podczas kontroli miał w organizmie 0,42 promila alkoholu.

W czasie działań policjanci zatrzymali trzy uprawnienia do kierowania i nałożyli kilkanaście mandatów karnych za popełnione na drodze wykroczenia.

e-mielec24.pl

Aktualności