Pijany kierowca

Policjanci mieleckiej drogówki zatrzymali 44-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu we krwi. Mężczyzna został zatrzymany na al. Jana Pawła II w Mielcu, podróżował z Niemiec do Kolbuszowej. 44-latek był już wcześniej karany za jazdę pod wpływem alkoholu.

Dziś o godz. 4 nad ranem policjanci mieleckiej drogówki na al. Jana Pawła II zatrzymali do rutynowej kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Funkcjonariusze poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego ma blisko 2 promile alkoholu we krwi.

Policjanci ustalili, że mężczyzna podróżował z Niemiec do Kolbuszowej. Ustalili także, że kierowca był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu, w związku z czym posiada czynny zakaz kierowania pojazdami kategorii B. Pojazd ciężarowy został zabezpieczony przez właściciela firmy transportowej. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Aktualności