Przedstawienie Jasełkowe w Trześni

W dniu 12 stycznia 2014 roku w Kościele parafialnym w Trześni odbyło się przedstawienie Jasełek.

Dzieci oraz młodzież z Parafii Trześń, po zakończeniu każdej Mszy św. zaprezentowały zgromadzonym w Kościele Wiernym oraz zaproszonym Gościom  Jasełka, które przygotowała i wyreżyserowała Pani katechetka Celina Szymańska.

Młodzi aktorzy zaprezentowali odwieczną walkę DOBRA ze ZŁEM, ciągłego kuszenia Szatana do popełniania złych uczynków przez Człowieka  oraz walki Aniołów aby Człowiek tego nie robił, aby się najpierw zastanowił czy robienie krzywdy swojemu bliźniemu, swoim najbliższym jest  naprawdę najlepszym  i słusznym rozwiązaniem.

Dobitym przykładem była jedna ze scen, która przedstawiała „małego diabełka”, który miał za zadanie skierować na złą drogę młodego chłopca. Ów młodzieniec w żaden sposób nie dał się przekonać „diabełkowi”, aby zszedł na manowce, robił krzywdę słowem czy to czynem swoim bliźnim (Rodzicom i rodzeństwu). Po wielu bezowocnych próbach kuszenia, namawiania do złego młodego chłopca, „diabełek” stwierdza w rozmowie z chłopcem, że On się do tej „pracy” nie nadaje, mówi, że nigdy nie miał rodziców, siostry, brata czy nawet przyjaciela. Wtedy chłopiec mówi, że On może zostać jego Przyjacielem. W każdym z nas jest odrobina dobra…

Marcin L.
e-mielec24.pl
 

jasełka trześń (1) jasełka trześń (2) jasełka trześń (3) jasełka trześń (4) jasełka trześń (5) jasełka trześń (6) jasełka trześń (7) jasełka trześń (8) jasełka trześń (9) jasełka trześń (10)

Aktualności