Pirat drogowy w ciężarówce

Policjanci mieleckiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, którego kierowca według zgłoszenia innych uczestników ruchu jechał brawurowo, z nadmierna prędkością i wyprzedzał na skrzyżowaniu. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Był trzeźwy.

W środę rano dyżurny mieleckiej komendy przyjął zgłoszenie o brawurowej jeździe kierowcy ciężarówki. Z relacji telefonicznej zgłaszającego wynikało, że pojazd ciężarowy jedzie z nadmierna prędkością, wyprzedza na skrzyżowaniu, zmuszając inne pojazdy do ustępowania mu miejsca. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali pojazd w Woli Mieleckiej. Po przeprowadzonej kontroli drogowej, za popełnione wykroczenia, ukarali kierowcę ciężarówki mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy. Mężczyzna był trzeźwy.

Tego samego dnia, także po informacji telefonicznej uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 50-letniego kierowcę citroena, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach czujność uczestników ruchu przyczyniła się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i zatrzymania kierowcy pojazdu nie stosującego się do przepisów oraz innego, który popełnił przestępstwo. W ubiegłym roku nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego brali udział w ponad 50 kolizjach drogowych i 13 wypadkach, w których 17 osób zostało rannych, a jedna poniosła śmierć.

e-mielec24.pl

Aktualności