Uwaga Czad

Policjanci uratowali czteroosobową rodzinę przed zatruciem tlenkiem węgla.  Funkcjonariusze weszli siłowo do mieszkania w jednym z mieleckich bloków, umożliwiając tym samym dostęp do rodziny ratownikom medycznym. Małżeństwo z dwójką dzieci  trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj około godz. 2 w nocy dyżurny Policji w Mielcu odebrał zgłoszenie od dyspozytorki pogotowia o kobiecie, która powiadomiła, że źle się czuję i najprawdopodobniej zatruła się czadem. Ratownicy medyczni pod wskazanym adresem zastali zamknięte drzwi i ciszę w mieszkaniu.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce niezwłocznie podjęli decyzje o siłowym wejściu do mieszkania. Jeden z policjantów wyważył drzwi. W mieszkaniu znajdowała się nieprzytomna kobieta, oraz mężczyzna i dwoje dzieci. Policjanci wraz z ratownikami wynieśli rodzinę na zewnątrz, małżeństwo i dwoje dzieci, w wieku 5 i 8 lat, zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują  aby sezonowo przeprowadzać kontrole techniczne szczelności przewodów kominowych, użytkować sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta, oraz  często wietrzyć pomieszczenia, w których znajduje się urządzenie grzewcze.

Pamiętajmy, że w trosce o własne bezpieczeństwo, warto także rozważyć zamontowanie w domu czujek dymu i gazu. Nie bagatelizujmy także objawów duszności, bólów i zawrotów głowy, nudności oraz wymiotów, gdyż mogą być sygnałem, że ulegamy zatruciu czadem.

e-mielec24.pl

Aktualności