Światełko w Mielcu

zhp32723W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w nocy z 14 na 15 grudnia harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Polskiego odebrali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. W tej uroczystości wzięli udział także mieleccy harcerze.

Betlejemski zlot rozpoczął się już w piątek, 13 grudnia. Sobota to przede wszystkim warszaty zuchowe, duchowe oraz gra miejska po Zakopanem. Nie zabrakło również ogniska w Ogrodach Fatimskich z ciepłym posiłkiem. Na zakończenie wieczoru odbył się koncert w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, gdzie zwieńczeniem było odebranie Betlejemskiego Światła Pokoju przez Naczelniczkę ZHP oraz Przewodniczącego ZHP z rąk słowackich skautów. W Mszy Świętej udział wzięło blisko 2 tysiące harcerzy z całej Polski.

„Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” – taka idea przyświecać będzie tegorocznej edycji Betlejemskiego Światła Pokoju. Uroczystość przekazania płomienia BŚP mieszkańcom Mielca odbędzie się w niedzielę, 22 grudnia o godz. 17:00 podczas Mszy Świętej w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 e-mielec24.pl

Aktualności