Światełko betlejemskie .

Tradycyjnie, jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia harcerze z całej Polski przekazywać będą płomień Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom miast. Mielecki hufiec wraz z innymi światło odbierze w nocy, z 14 na 15 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

– Tegoroczne hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych – czytamy na stronie swiatlo.zhp.pl

Betlejemski zlot rozpoczie się już w piątek, 13 grudnia. Jednak warsztaty, gra miejska oraz przekazanie światła odbędzie się w sobotę. Zakończenie zlotu w Zakopanym bedzie 15 grudnia.

Wyjazd mieleckich harcerzy zaplanowano w piątek, 13 grudnia o godz. 15:00 spod lokalu Hufca, natomiast o godz. 15:15 spod basenu MOSiR na Smoczce. Powrót do Mielca w niedzielę w godzinach porannych. Komenda Hufca przypomina o zabraniu śpiworów, jedzenia na czas trwania wyjazdu, ciepłym ubraniu, legitymacjach szkolnych/dowodach tożsamości oraz pełnym umundurowaniu.

tekst,foto ZHP.Mielec

e-mielec24.pl

Aktualności