Policyjne „ANDRZEJKI”

policja, mielec, hej, hej mielec, mielecki informator regionalny, w mielcu, o mielcu, pogoda mielec, wiadomości mielec, mój mielec, PZL, promocja mielec, ogłoszenia mielec, Stal Mielec, e-mielec24.pl, mielec24.pl, mielec info, portale mieleckie, policja mielec

W dniach 29 i 30 listopada mieleccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „ANDRZEJKI”. Zwiększona liczba policjantów na drogach z pewnością przyczyniła się do zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych. W czasie akcji policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 400 kierujących, wśród nich było sześciu, którzy prowadzili nietrzeźwi.

Mieleccy policjanci w dniach 29 i 30 listopada prowadzili wzmożone kontrole drogowe na ulicach miasta i drogach całego powiatu mieleckiego. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych w ramach działań pod nazwą „ANDRZEJKI” przeprowadzili ponad 400 badań kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W czasie działań policjanci ujawnili 6 kierujących pod wpływem alkoholu. Przebadali także 5 kierujących na zawartość narkotyków w organizmie. W czasie dwóch dni akcji doszło do 7 kolizji drogowych i jednego wypadku.

Groźne zdarzenie drogowe miało miejsce w Łączkach Brzeskich w gminie Przecław. Tam 25-letni kierujący osobowym renault zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarowym volvo kierowanym przez 26-letniego mieszkańca województwa świętokrzyskiego.  25-latek, mieszkaniec naszego powiatu w wyniku tego zdarzenia doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Policyjne działania „ANDRZEJKI” z pewnością przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Większa ilość funkcjonariuszy obecnych na drogach sprawiała, że kierujący poruszali się ostrożnie, dostosowując prędkość do warunków panujących na drogach oraz stosowali się do przepisów.

e-mielec24.pl

Aktualności