Włamania w Rzochowie

List mieszkańców os. Rzochów nadesłany do Komendanta Powiatowy Policji w Mielcu dotyczący włamań na ich osiedlu

Szanowny Panie,

Z uwagi na wydarzenia ostatnich dni tj. kradzieże z włamaniem do budynków gospodarczych, wnosimy  o zwiększenie liczby patroli policyjnych na osiedlu Rzochów w godzinach wieczornych  i w nocy, w szczególności na ulicy Rzochowskiej oraz Dębickiej.

Dotychczas osiedle Rzochów było jednym z najspokojniejszych osiedli  w Mielcu. Kradzieże, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu na kilku posesjach przy ulicy Rzochowskiej, spowodowały, iż w dniu dzisiejszym obawiamy się o nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszego mienia. Z uwagi na nieoświetlone tereny przy ulicy Dębickiej, złodzieje mają łatwy i „bezpieczny” dostęp do naszych nieruchomości od strony tej ulicy. 

Niezależnie od działań, które sami jako właściciele nieruchomości zamierzamy podjąć, wskazanym jest i koniecznym, aby teren Rzochowa został objęty dodatkowym nadzorem prewencyjnym. Zwiększona ilość patroli uniemożliwi lub przynajmniej utrudni przestępcom dokonywanie kolejnych kradzieży.

Poniżej oficjalne stanowisko Komendanta KPP Mielec

Pan Komendant polecił zgodnie z prośba zwiększyć ilość patroli prewencyjnych w okolicach osiedla Rzochów a w szczególności ulic wskazanych w piśmie, oraz wzmożyć działania patroli operacyjnych we wskazanym rejonie w celu zapobieżenia dalszym przestępstwom, lub dążących do zatrzymania sprawców tych przestępstw. Komendant zapewnił także, że policjanci dołożą wszelkich starań aby mieszkańcy osiedla Rzochów jak i wszyscy mieszkańcy powiatu czuli się bezpiecznie. Mieleccy funkcjonariusze intensywnie pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców kradzieży i włamań, oraz innych przestępstw popełnianych na terenie podległym KPP Mielec.

e-mielec24.pl

Aktualności