Zatrzymany sprawca

Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który chwilę przed ujęciem uszkodził lusterka w sześciu pojazdach. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. Właściciele zniszczonych aut wycenili szkody łącznie na ponad 1000 złotych.

W piątkowy wieczór dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który idąc przez parking kolejno uszkadza wybrane pojazdy urywając w nich lusterka. Policjanci natychmiast pojawili się we wskazanym miejscu. Kilka ulic dalej zatrzymali mężczyznę, który był sprawcą uszkodzeń. Zatrzymany to 44-letni mieszkaniec Mielca, w chwili ujęcia przez funkcjonariuszy miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnych aresztach.

Po wytrzeźwieniu mieleccy śledczy przedstawili 44-latkowi zarzut. Mężczyzna przyznał się do uszkodzenia sześciu pojazdów osobowych m.in. forda focusa, hondy civic, renault clio i opla astry. Właściciele tych pojazdów wycenili szkody w swoich pojazdach łącznie na ponad 1000 złotych. Mężczyzna w trakcie przesłuchania nie potrafił wytłumaczyć powodu swojego przestępczego działania. Oprócz rekompensaty strat materialnych mężczyzna odpowie przed sądem za zniszczenie mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Mielec 

Aktualności