Pijany motorowerzysta

policja, mielec, hej, hej mielec, mielecki informator regionalny, w mielcu, o mielcu, pogoda mielec, wiadomości mielec, mój mielec, PZL, promocja mielec, ogłoszenia mielec, Stal Mielec, e-mielec24.pl, mielec24.pl, mielec info, portale mieleckie, policja mielec

Policjanci z Mielca prowadzili pościg za pijanym motorowerzystą. Mężczyzna uciekając uszkodził policyjny wóz. Został zatrzymany i osadzony w areszcie, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Około północy policjanci patrolujący ulice Mielca zauważyli motorower, którym kierował mężczyzna bez kasku. Motorower nie miał włączonych świateł. Działo się to na ulicy Staffa.

Policjanci postanowili skontrolować motorowerzystę. Podjechali do niego, włączyli sygnały świetlne i błyskowe, nakazali mu zatrzymać motorower.

Mężczyzna przyspieszył, skręcił w ulicę Solskiego. Radiowóz wyprzedził uciekającego, ale ten ciągle nie miał zamiaru zatrzymać się. W pewnej chwili zachwiał się i wjechał w tył radiowozu z jego prawej strony. Odzyskał równowagę i pojechał dalej.

Pościg zakończył się na ul. Skargi – tu motorowerzysta przewrócił się. Policjanci musieli go obezwładnić, był upojony alkoholem i bardzo agresywny.

Przebywa teraz w policyjnym areszcie. Kiedy został zatrzymany, miał niemal 3 promile alkoholu we krwi.

Odpowie za kierowanie po pijanemu, za niestosowanie się do poleceń policjantów, za kierowanie nie zarejestrowanym motorowerem bez uprawnień i kilka innych wykroczeń.

Zatrzymany ma 41 lat. Wskutek upadku doznał niegroźnej kontuzji ręki.

e-mielec24.pl

Aktualności