Seria włamań i kradzieży

Jedna ze skarbonek, do której włamał się 19-latekMieleccy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który w listopadzie tego roku dopuścił się szeregu włamań i kradzieży. Ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły postawić zatrzymanemu osiem zarzutów. 19-latek został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze na trop sprawcy, który włamywał się do kościelnych skarbonek wpadli w ubiegłym tygodniu. Szereg ustaleń doprowadził policjantów wydziału kryminalnego do 19-letniego mieszkańca Mielca, który od początku listopada, w celu zdobycia pieniędzy, zajmował się przestępczym procederem.

Jak ustalili mieleccy śledczy, 19-latek włamał się do czterech skarbonek na datki w kilku kościołach na terenie miasta. Mężczyzna po zmierzchu wyłamywał drzwiczki w kościelnych skarbonkach i opróżniał je, kradnąc w ten sposób blisko 1000 złotych. Z podobnym zamiarem działał próbując podważyć drzwiczki elektronicznych terminali na bilety autobusowe. Do pieniędzy zgromadzonych w terminalach nie udało mu się dostać, zniszczył jednak w ten sposób kilka urządzeń w centrum miasta.

Policjanci ustalili także, że zatrzymany 19-latek jest sprawcą włamania do samochodu, do którego doszło 17 listopada br. Mężczyzna otworzył zamek od drzwi fiata 170, po czym wymontował i ukradł z jego wnętrza radioodtwarzacz CD o wartości 250 złotych. Kolejne ustalenia pozwoliły także na postawienie mu zarzutu o przywłaszczenie torebki z telefonem komórkowym, pieniędzmi i dokumentami należącymi do mieszkanki Mielca.

W sumie mieleccy śledczy postawili zatrzymanemu 19-latkowi osiem zarzutów. Mężczyzna przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu czynów. Policjanci z udziałem podejrzanego wykonali wizję lokalną, podczas której wskazał on sposób i przebieg popełnionych przestępstw. Policjanci ze zgromadzonym materiałem dowodowym zwrócili się do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Prokurator przychylił się do wniosku. W sobotę wobec 19-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Za serię włamań i kradzieży mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

e-mielec24.pl
KPP Mielec

 

Aktualności