Nowy sprzęt i materiały…

policja, mielec, hej, hej mielec, mielecki informator regionalny, w mielcu, o mielcu, pogoda mielec, wiadomości mielec, mój mielec, PZL, promocja mielec, ogłoszenia mielec, Stal Mielec, e-mielec24.pl, mielec24.pl, mielec info, portale mieleckie, policja mielec

Wczoraj w czasie oficjalnego spotkania Komendant Powiatowy Policji w Mielcu insp. Andrzej Świder odebrał z rąk zastępcy Prezydenta Miasta Bogdana Bieńka narkotestery, specjalistyczny sprzęt do policyjnej broni oraz kilkadziesiąt upominków dla dzieci sfinansowanych przez Urząd Miasta w Mielcu. Odblaski, breloczki i długopisy będą wykorzystywane w czasie wizyt policjantów w szkołach i przedszkolach. To już kolejne takie coroczne spotkanie, w którym magistrat wspiera ustawowe działania Policji.

Od kilku lat samorządowe władze Mielca wspierają działalność prewencyjną mieleckich funkcjonariuszy m.in. poprzez zakup narkotestów, i drobnych gadżetów dla dzieci. Władze miasta przekazują także materiały informacyjne, broszury i ulotki, które wykorzystywane są podczas spotkań funkcjonariuszy z uczniami mieleckich szkół.

Jak podkreślił w czasie spotkania Komendant Powiatowy Policji w Mielcu insp. Andrzej Świder nowy sprzęt to sprawniejsza i wydajniejsza praca mieleckich funkcjonariuszy, a materiały informacyjne i promocyjne sprawiają, że najmłodsi mielczanie lepiej przyswajają sobie wiedzę na temat bezpiecznego zachowania, którą przekazują policjanci.

Wczoraj Zastępca Prezydenta Mielca Bogdan Bieniek w obecności zajmującej się profilaktyką problemów alkoholowych w Urzędzie Miasta Jolanty Markowskiej-Rzeźnikprzekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Mielcu insp. Andrzejowi Świdrowi kolejny pakiet tych pomocnych w pracy Policji przedmiotów, m.in.  testery i odczynniki do wykrywania narkotyków oraz sprzęt specjalistyczny do broni, którą posługują się policjanci.  Dodatkowo w ramach zajęć profilaktyczno-prewencyjnych z dziećmi i młodzieżą dzięki inicjatywie prezydenta uczniowie otrzymają, długopisy, odblaski i breloczki z logo miasta i mieleckiej Policji.

Wartość przekazanych rzeczy to kilka tysięcy złotych, które pochodzą z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

KPP Mielec

Aktualności