Konopie w piwnicy

W ubiegłym tygodniu policjanci wydziału kryminalnego mieleckiej komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca Mielca, który od kilku miesięcy w piwnicy swojego domu uprawiał konopie indyjskie. W czasie przeszukania w piwnicy zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany oraz instalację elektryczną, wentylatory i lampy, służące do uprawy konopi.

Ustalenia mieleckich funkcjonariuszy wydziału kryminalnego doprowadziły do zatrzymania 27-latka, który w piwnicy swojego domu posiadał mini uprawę konopi indyjskich. Policjanci w czasie przeszukania w domu mężczyzny zabezpieczyli dwie reklamówki z blisko 200 gramami świeżo ściętych konopi indyjskich, które przygotowane były do przetworzenia. Funkcjonariusze ujawnili także szafę specjalnie przystosowaną do uprawy konopi. W szafie znajdowała się instalacja elektryczna, wentylatory i lampy. Jak ustalili policjanci 27-latek uprawiając konopie dbał o nie i pielęgnował przez kilka miesięcy między innymi dozując do roślin specjalny nawóz.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił mieleckim śledczym postawić 27-latkowi zarzut posiadania i uprawy konopi indyjskich. Mężczyzna kilka lat temu karany był za udzielanie narkotyków. Komenda Powiatowa Policji w Mielcu wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego

 

KPP w Mielcu 

 

Aktualności